Navigácia

Obsah

Liečba pre Petina

Typ: ostatné
Liečba pre Petina 1Milí priatelia, susedia, spoluobčania, známi aj neznámi darcovia
Aj v mene obce Liptovská Sielnica by sme vás chceli požiadať o finančný dar pre nášho spoluobčana,kolegu, priateľa a veľkého bojovníka Peťa Klocka, ktorý od roku 2016 bojuje s rakovinou.
Jeho boj začal v roku 2016, kedy po operácii polypov a zastavenej nádchy, mu bola zistená rakovina nosohltana a po sérii vyšetrení aj zhubný nádor a metasfázy na krku. Začal sa kolotoč chemoterapií, ožarovaní a liečba v protónovom centre v Prahe. V decembri 2017 pribudli metasfázy v oblasti pľúc, nasledovali chemoterapie a bio liečba v Ružomberku.
V novembri 2018 sme sa všetci tešili, že Petino rakovinu porazil a bol čistý. Bohužiaľ netešili sme sa dlho. Vo februári 2019 bol na operácii uší, nakoľko ohluchol na obe uši po chemoterapiách, v marci 2019 bol hospitalizovaný s opuchom mozgu, v júni 2019 zo zápalom pľúc. Od januára 2020 má zavedenú peg sondu a prijíma stravu a tekutiny len hadičkou, ktorú má zavedenú priamo do žalúdka. Nerozpráva, nakoľko má poškodené hlasivky, nepočuje na ľavé ucho, ale aj tak sa teší z toho, že mu do poriadku dali aspoň to pravé.
Aj napriek všetkým skúškam a diagnózam je aktívny v našom mládežníckom futbalovom družstve ako tréner a funkcionár, pomáha neformálnej skupine Susedia v Liptovskej Sielnici, je aktívny v Evanjelickom cirkevnom zbore v Liptovskej Sielnici. Vždy a odkiaľkoľvek vedel zariadiť tréning či zápas nášho sielnického dorastu. Aj vďaka jeho organizačného talentu sa v spolupráci s jeho kolegami zlepšili podmienky pre mladých futbalistov – nové šatne, dresy, úprava ihriska a jeho okolia. Počas mimo sezóny zariaďuje floorbalové a futbalové tréningy, aby sa naša mládež hýbala a posilňovala imunitu.
Keďže na jeho postradiačné zmeny mu lekári už nevedia pomôcť, lebo momentálne neexistuje žiadna schválená liečba, hľadá iné alternatívy. V septembri 2020 sa dozvedel o liečbe reconvel (http://www.reconvel.sk). Jedna 2-mesačná liečba stojí 4.500,- €. Má už za sebou dve tieto finančne náročné liečby a vzhľadom na pozitívne výsledky by chcel pokračovať. Od októbra 2020 užíva fyto a xeno onko liečbu, chodí na logopédiu, každý deň poctivo cvičí a dostavujú sa prvé pozitívne výsledky. Dokáže sa už napiť, pribral 2 kg, začali sa mu tvoriť sliny, čo je podľa vyjadrenia lekárov, dobrý znak na zlepšenie stavu.
Liečba reconvel nie je hradená poisťovňou a Petino je na invalidnom dôchodku.
Preto sa na vás obraciame so žiadosťou o finančný dar na jeho transparentný účet vedený vo Fio banke SK97 8330 0000 0027 0192 8206. Za každé darované euro veľmi pekne ĎAKUJEME a zároveň vás prosíme aj o zdieľanie a modlitby. Veríme, že aj vďaka vášmu daru bude môcť Petino opäť hlasno povzbudzovať svojich futbalistov: do toho, Sielnica! a svojim deťom a milujúcej manželke povedať ,,ľúbim vás.“
ĎAKUJEME!Vytvorené: 13. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 15. 2. 2021 09:34
Autor: Správca Webu